Respira Compact v první linii: Jak polomasky pomáhají ve zdravotnictví?

Polomasky Respira Compact byly vyvinuty tak, aby obstály i v nejnáročnějších podmínkách a zajistily co nejúčinnější ochranu především tzv. odběratelům typu first responder - tedy záchranným a bezpečnostním složkám, které realizují rychlý zásah u osob v přímém ohrožení života. Před nákazou virovým onemocněním však dnes pomáhají chránit nejen členy zásahových týmů, ale i lékaře a sestry zajišťující chod infekčních oddělení nemocnic, odběrových pracovišť na testování Covid-19 nebo mnoha ordinací praktických i specializovaných lékařů.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený NANOLOGIX_CORPORATION (@nanologix_corporation)

Lehká silikonová polomaska, vyvinutá a vyráběná v Čechách, je určena k opakovanému použití a uzpůsobená pro celodenní nošení ve vysoce rizikovém prostředí. S certifikovanou účinností až 99,999 % výrazně překonává ostatní v tuzemsku dostupné ochranné prostředky, a zajišťuje tak maximální ochranu i nejohroženějším pracovníkům z řad zejména nemocničního personálu, který denně čelí rizikovým situacím při péči o infekční pacienty. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený NANOLOGIX_CORPORATION (@nanologix_corporation)

 

Speciální zdravotnický silikon, z něhož je obličejová část polomasky vyrobena, je antialergenní a vysoce odolný proti mechanickému i chemickému poškození. Masku je tak možné dezinfikovat i sterilizovat, aniž by došlo k degradaci materiálu. Díky pružnosti je možné ji nosit stále při sobě v praktickém příručním boxu o malých rozměrech, nepoškodí ji ale ani dlouhodobé skladování. Po vyjmutí z obalu získává okamžitě svůj původní tvar a je připravena k použití.

 

Koncem roku uvedl Nanologix na trh inovovanou verzi polomasky Respira Compact v bílém provedení, určenou přímo pro použití ve zdravotnictví. Oproti základní řadě vyniká nejen neutrálním designem, vhodnějším do hygienicky čistého prostředí, ale také vylepšeným záhlavníkem s protiskluzovou úpravou. V bílém provedení lze dokoupit také veškeré potřebné příslušenství: vyměnitelné nano-filtry v ochranných třídách P2R a P3R (odpovídá FFP2 a FFP3), náhradní spony, kompatibilní obličejový štít i praktický sáček pro uložení celé sady ochranných prostředků.