Filtr Nanologix Respira Nano Perfection P2

 
Efekt lupa
 
 • 1 z 5

Nano-filtr Nanologix Respira Nano Perfection P2 (k polomasce Nanologix Respira Compact), ochranná třída FM P2 R D

Certifikovaný záchyt částic v rozsahu velikostí 0,02 až 2 μm (prach, hrubé nečistoty, nebezpečné pevné i kapalné částice, bakterie, viry) až 99 %. Účinnost dokonce vyšší než u běžných respirátorů třídy FFP3.

Díky konstrukci bez výdechových ventilů chrání nositele i jeho okolí. Polomaska není součástí balení.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 164,46 Kč bez DPH
199 Kč    
Kód produktu 50
Značka NANOLOGIX
Kategorie Ochranné pomůcky
 

FILTR RESPIRA NANO PERFECTION P2 k polomasce Nanologix Respira Compact

 • pro vyšší stupeň ochrany - záchyt více než 99 % částic
 • bez výdechového ventilu - chrání nositele i jeho okolí
 • patentovaná konstrukce využívá membránu z českého nanovlákna
 • je určen pro použití v mírně až středně rizikovém prostředí (prostory s vyšší koncentrací osob - obchody, dopravní prostředky apod.)
 • důraz na zachování pocitu pohodlí při nošení - nízký odpor při dýchání, výměnu filtru lze provést jednou rukou bez nutnosti sundání masky z obličeje, polomaska s filtrem je lehká a pohodlná i při dlouhodobém používání
 • spojený nádechový a výdechový otvor šetří životní prostředí i vaši peněženku - využívá jen jeden filtr místo obvyklých dvou

O stupeň lepší ochrana s nano-filtry Nanologix!

Náhradní nano-filtr Respira Nano Perfection P2 je určený k použití s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro široké využití v řadě odvětví, a jako prevence nákazy respiračním onemocněním i pro běžné nošení v prostorách s vyšší koncentrací osob. Použití doporučujeme také všem, kteří potřebují spolehlivější ochranu, než jakou poskytuje běžná rouška: lékařům a pracovníkům v sociálních službách, rizikovým skupinám (senioři, chronicky nemocní) nebo např. alergikům a astmatikům.

 

  

Certifikace produktu


Polomasky Nanologix Respira Compact s filtrem Nano Perfection P2 byly testovány ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce a laboratořích Nelson Laboratories. Výrobce, společnost Nanologix Corporation s.r.o. je členem Asociace nano-technologického průmyslu. Certifikáty k produktu najdete v záložce Soubory.


Polomaska v kombinaci s filtrem Nanologix Nano-Perfection P2 splňuje základní bezpečnostní požadavky norem:

 • ČSN EN ISO 9001:2016
 • ČSN EN ISO 14001:2016
 • EN 1827+A1:2009 FM P2 R D
 • EN 143:2000/A1:2006 P2 R
 • označení CE1024

 

Životnost filtrů Nanologix Respira Nano Perfection P2


Výhodou filtrů řady Nanologix Respira je spojený nádechový a výdechový otvor, který umožňuje průběžnou regeneraci filtračního média a tím životnost filtru významně prodlužuje. Filtry Nanologix fungují na principu mechanického záchytu částic, je proto nutné je vyměnit v momentě, kdy je již plocha filtrační membrány částicemi ucpaná. Tento okamžik uživatel pozná podle nárůstu nádechového odporu (v polomasce se obtížněji dýchá).


Životnost filtrů se individuálně liší v závislosti na typu a míře kontaminace prostředí, v němž je polomaska používána. V mírně znečištěném prostředí lze při dodržení zásad hygienické manipulace filtr obvykle používat i opakovaně po dobu až 30 dnů. Naopak v rizikovém prostředí (při kontaktu s člověku nebezpečnými nebo infekčními látkami) doporučujeme měnit filtr v rámci prevence alespoň 1x denně. V oblasti těžkého průmyslu je výrobcem deklarovaná životnost filtru 1 pracovní směna, u lékařů a záchranných složek je to 1 pracovní směna, případně do okamžiku kontaminace.

Použití

Nasaďte masku na obličej a přitáhněte pomocí upínacích pásků. Filtr vyjměte z obalu, našroubujte na kruhový závit v přední části polomasky a jemně utáhněte.

Údržba

Filtry Nanologix Nano Perfection P2 jsou výrobcem deklarovány jako jednorázové. Ve vyjímečných případech (jako je akutní nedostatek ochranných prostředků) lze filtry sterilizovat za použití speciálních postupů - ÚV, ozonem, ponořením do lihové dezinfekční lázně nebo postřikem, před dalším použitím ale musí být filtrační materiál dokonale vysušený. Polomasku i filtry je možné v případě nutnosti sterilizovat také teplem (do 80 °C). Při neodborné sterilizaci však může dojít k poškození nanovlákenného materiálu a snížení jeho účinnosti, proto sterilizaci filtrů v domácích podmínkách nedoporučujeme a nelze na ně v takovém případě uplatnit záruku. S dotazy na vhodné postupy a metody nouzové sterilizace doporučujeme kontaktovat přímo výrobce.

 

 

Jaké nejmenší částice dokáže filtr zachytit?

Nanovlákenný filtr Nanologix Respira Nano Perfection je certifikován v ochranné třídě P2 R (odpovídá FFP2), její standardy ale dalece převyšuje. Pro dosažení certifikace P2 je podmínkou záchyt více než 94 % částic v rozsahu velikostí 0,02 až 2 μm, přičemž filtry Nanologix Nano-Perfection dosahují účinnosti více než 95 % v celém rozsahu testovaných částic a až 99,7 % záchytu u virových částic.

Lze polomasku s filtrem P2 použít pro prevenci nákazy koronavirem?

Ano. Nejmenší virové částice (jako je SARS, MERS, Covid-19, chřipka nebo plané neštovice) se svojí velikostí pohybují v rozmezí 0,05 až 0,15 μm. Viry však vykazují tzv. Brownův (nelineární) pohyb, díky čemuž jsou zachytitelné i filtry s většími póry. Dále jsou viry většinou vázány na větší částice aerosolu, takže vztah mezi velikostí virů a částicemi testovacího aerosolu není tak jednoznačný a skutečná filtrační efektivita ve vztahu k virům je dokonce vyšší.


Filtry Nano Perfection P2 mají sice o několik desetin procenta nižší certifikovanou účinnost, než filtry Perfection P3, z pandemiologického hlediska jsou však pro prevenci šíření koronaviru dokonce vhodnější, jelikož neobsahují výdechové ventily (chráněn je tedy nositel polomasky i jeho okolí). Oficiální protokol z měření účinnosti záchytu virů najdete zde.

Je nutné nosit přes nano-filtr ještě roušku?

Při nošení polomasky Respira Compact v kombinaci s filtrem Nano Perfection P2 to není třeba, díky speciální konstrukci filtru bez výdechového ventilu je filtrován i vydechovaný vzduch.

Slouží filtr Nano Perfection P2 k ochraně před nebezpečnými plyny?

Ne, polomaska Nanologix Respira Compact slouží pouze pro ochranu před pevnými a kapalnými částicemi, neplní funkci plynové masky.

Je možné k polomasce nosit ochranné brýle nebo štít?

Ano, polomaska je navržena pro profesionální použití bezpečnostními a záchrannými složkami, je tedy kombinovatelná se všemi obvyklými součástmi bezpečnostní výstroje. Pro dosažení maximálního pohodlí i účinnosti doporučujeme kompatibilní ochranné brýle a štíty z naší nabídky.

 

 

 

 

POLOMASKA NANOLOGIX RESPIRA COMPACT

spolehlivá ochrana dýchacích cest

Filtrační systém Respira Compact spojuje díky použitým nanotechnologiím vysokou spolehlivost a funkčnost, zároveň ale zachovává maximální uživatelský komfort a pohodlí. Už žádné nepříjemné pocení nebo odpor při nádechu a zvýšené fyzické námaze!

Jediná univerzální velikost, snadná údržba, a oproti stávající konkurenci až dvojnásobná trvanlivost výměnných filtrů, to vše znamená vedle účinnější ochrany zdraví také výraznou ekonomickou úsporu.

Výhody polomasky Respira Compact

 • Dosud nejúčinnější systém ochrany dýchacích cest
 • Tvarové řešení polomasky zaručuje dokonalou těsnost na rozhraní pružné části polomasky a obličeje.
 • Nanovlákenné a vrstvené částicové filtrační materiály zajišťují filtraci pevných částic, kapalných a pevných aerosolů i mikroorganismů. Chrání tak před širokým spektrem zdraví škodlivých a nebezpečných kontaminantů.
 • Systém se vyznačuje snadnou a intuitivní obsluhou, výměnu filtru lze během několika sekund provést jednou rukou a bez nutnosti sundání masky z obličeje.
 • Jedinečné konstrukční řešení spojuje nádechový a výdechový otvor. To mimo další výhody zajišťuje i částečnou regeneraci filtračního média, čímž se významně prodlužuje životnost filtrů až na dvojnásobek.

 

Systém Nanologix Respira byl vyvinut v českých laboratořích ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, a do výbavy ho již zařadila např. Armáda ČR, zdravotnická a vědecká zařízení nebo složky integrovaného záchranného systému.

Hmotnost 0.07 kg
Barva Černá - Oranžová
Třída účinnosti P2
Certifikovaný záchyt 99 %
Výdechový ventil Ne

Nano-technologie Nanologix


Polomaska Respira Compact


Recenze využití polomasky Respira Compact v zubní ordinaci


Maximální ochrana, pohodlné nošení a ohleduplnost k životnímu prostředí. Právě tyto vlastnosti jsou společné všem výrobkům české značky Nanologix, která je vycházející hvězdou mezi výrobci OOP. 

Společnost, sídlící v Českém Jiřetíně, dodává prostředky pro ochranu dýchacích cest především odběratelům z řad bezpečnostních a záchranných složek, pracovníkům v oboru lékařství a výzkumu, a od vypuknutí koronavirové krize také organizacím, firmám a institucím, které pracující s ohroženými skupinami obyvatel z řad nejširší veřejnosti.   

Nanologix se jako značka zaměřuje na inovace a komercializaci výzkumu, stejně jako na vysokou kvalitu a celkovou udržitelnost výroby. Ta probíhá převážně v České Republice, několik drobných komponentů je kvůli zajištění vysoké kvality výstupu a certifikovanému výrobnímu prostředí pro medicínské aplikace vyráběno v Rakousku.

Díky úzké obchodní spolupráci vám nabízíme produkty Nanologix za nejnižší ceny na trhu. Přečtěte si více informací o společnosti Nanologix Corporation s.r.o.

Oficiální webová prezentace společnosti Nanologix: www.nanologix.eu