Filtr Nanologix Respira Perfection P3

 
Efekt lupa
 
 • 1 z 2

Nano-filtr Nanologix Respira Perfection P3 k polomasce Respira Compact. Certifikovaný záchyt více než 99,99 % (radioaktivní částice, prach, hrubé nečistoty, jedovaté kapalné i pevné aerosoly, bakterie, viry).

Nejvyšší úroveň ochrany dýchacích cest - určeno pro použití ve vysoce rizikovém prostředí. Polomaska není součástí balení.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 288,43 Kč bez DPH
349 Kč    
Kód produktu 53
Značka NANOLOGIX
Kategorie Ochranné pomůcky
 

FILTR RESPIRA PERFECTION P3 k polomasce Nanologix Respira Compact

 • nejvyšší úroveň ochrany - záchyt více než 99,99 % částic
 • spolehlivá ochrana před viry, bakteriemi, nebezpečnými pevnými a kapalnými částicemi a aerosoly, prachem a pyly, kouřem a dýmem, radioaktivními částicemi, částicemi azbestu atd.
 • patentovaná konstrukce využívá membránu z českého nanovlákna
 • je určen pro použití v silně rizikovém prostředí
 • důraz na zachování pocitu pohodlí při nošení - nízký odpor při dýchání, výměnu filtru lze provést jednou rukou bez nutnosti sundání masky z obličeje, polomaska s filtrem je lehká a pohodlná i při dlouhodobém používání
 • spojený nádechový a výdechový otvor šetří životní prostředí i vaši peněženku - využívá jen jeden filtr místo obvyklých dvou

 

Nejvyšší úroveň ochrany s nano-filtry Nanologix!

Náhradní vyměnitelný nano-filtr Respira Perfection P3 je určený k nošení v kombinaci s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro preventivní použití v běžném prostředí s větší koncentrací osob i jako spolehlivá ochrana v extrémně rizikovém prostředí (infekční lékařská pracoviště, laboratorní a farmaceutické provozy, prostory kontaminované radioaktivním prachem apod.). Právě tento filtr pomáhá chránit např. pracovníky odběrových center pro testování na Covid-19 nebo příslušníky záchranných složek.

 

 

CERTIFIKACE PRODUKTU

Polomasky Nanologix Respira Compact v kombinaci s filtrem Perfection P3 byly testovány ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce. Výrobce, společnost Nanologix Corporation s.r.o. je členem Asociace nano-technologického průmyslu.


Polomaska Respira Compact ve spojení s filtrem Perfection P3 splňuje základní bezpečnostní požadavky norem:

 • ČSN EN ISO 9001:2016
 • ČSN EN ISO 14001:2016
 • EN 1827+A1:2009 FM P3 R D
 • EN 143:2000/A1:2006 P3 R
 • označení CE1024

 

Životnost filtrů Nanologix Respira Perfection P3


Výhodou filtrů řady Nanologix Respira je spojený nádechový a výdechový otvor, který umožňuje částečnou regeneraci filtračního média a tím životnost filtru významně prodlužuje. Filtry Nanologix fungují na principu mechanického záchytu částic, je proto nutné je vyměnit v momentě, kdy je již plocha filtrační membrány částicemi ucpaná. Tento okamžik uživatel pozná podle nárůstu nádechového odporu (v polomasce se obtížněji dýchá).


Životnost filtrů se individuálně liší v závislosti na typu a míře kontaminace prostředí, v němž je polomaska používána. V mírně znečištěném prostředí lze při dodržení zásad hygienické manipulace filtr obvykle používat i opakovaně po dobu cca 30 dnů. Naopak v rizikovém prostředí (při kontaktu s člověku nebezpečnými nebo infekčními látkami) doporučujeme měnit filtr v rámci prevence alespoň 1x denně. V oblasti těžkého průmyslu je výrobcem deklarovaná životnost filtru 1 pracovní směna, u lékařů a záchranných složek je to 1 pracovní směna, případně do okamžiku kontaminace.

Použití

Nasaďte masku na obličej a přitáhněte pomocí upínacích pásků. Filtr vyjměte z obalu, našroubujte na kruhový závit v přední části polomasky a jemně utáhněte.

Údržba

Filtry Nanologix Perfection P3 jsou výrobcem deklarovány jako jednorázové. Ve vyjímečných případech (jako je akutní nedostatek ochranných prostředků) lze filtry sterilizovat za použití speciálních postupů - ÚV, ozonem, ponořením do lihové dezinfekční lázně nebo postřikem, před dalším použitím ale musí být filtrační materiál dokonale vysušený. Polomasku i filtry je možné v případě nutnosti sterilizovat také teplem (do 80 °C). Při neodborné sterilizaci však může dojít k poškození nanovlákenného materiálu a snížení jeho účinnosti, proto sterilizaci filtrů v domácích podmínkách nedoporučujeme a nelze na ně v takovém případě uplatnit záruku. S dotazy na vhodné postupy a metody nouzové sterilizace doporučujeme kontaktovat přímo výrobce.

 

P3_grafika_Nanologix

 

Jakou nejmenší velikost částic jsou filtry schopny zachytit?

Certifikáty ČSN EN 143 znamenají, že filtry byly testovány částicemi v rozsahu velikostí 0,02 až 2 μm a třída P3 je potvrzením, že filtr zachytí min. 99,95 % těchto částic (filtry Perfection dosahují účinnosti více než 99,998 %).

Je nutné přes polomasku Respira nosit roušku?

V kombinaci s filtrem Nano Perfection P2 to není třeba, díky speciální konstrukci filtru bez výdechového ventilu je filtrován i vydechovaný vzduch. Při použití filtru Perfection P3 je vhodné roušku použít, jelikož tento typ filtru výdechovým ventilem disponuje. Pro zachování pohodlí i maximální účinnosti doporučujeme přikoupit za tímto účelem kruhovou bavlněnou krytku, kterou stačí jednoduše nasadit přes filtr.

Slouží filtr Nanologix Perfection P3 k ochraně před nebezpečnými plyny?

Ne, polomaska Nanologix Respira Compact slouží pouze pro ochranu před pevnými a kapalnými částicemi, neplní funkci plynové masky.

Je možné k polomasce nosit ochranné brýle nebo štít?

Ano, polomaska je navržena pro profesionální použití bezpečnostními a záchrannými složkami, je tedy kombinovatelná se všemi obvyklými součástmi bezpečnostní výstroje. Pro dosažení maximálního pohodlí i účinnosti doporučujeme kompatibilní ochranné brýle a štíty z naší nabídky.

 

POLOMASKA NANOLOGIX RESPIRA COMPACT - spolehlivá ochrana dýchacích cest


Filtrační systém Respira Compact spojuje díky použitým nanotechnologiím vysokou spolehlivost a funkčnost, zároveň ale zachovává maximální uživatelský komfort a pohodlí. Už žádné nepříjemné pocení nebo odpor při nádechu a zvýšené fyzické námaze!

Jediná univerzální velikost, snadná údržba, a oproti stávající konkurenci až dvojnásobná trvanlivost výměnných filtrů, to vše znamená vedle účinnější ochrany zdraví také výraznou ekonomickou úsporu.

Výhody polomasky Respira Compact

 • Dosud nejúčinnější systém ochrany dýchacích cest
 • Tvarové řešení polomasky zaručuje dokonalou těsnost na rozhraní pružné části polomasky a obličeje.
 • Nanovlákenné a vrstvené částicové filtrační materiály zajišťují filtraci pevných částic, kapalných a pevných aerosolů i mikroorganismů. Chrání tak před širokým spektrem zdraví škodlivých a nebezpečných kontaminantů.
 • Systém se vyznačuje snadnou a intuitivní obsluhou, výměnu filtru lze během několika sekund provést jednou rukou a bez nutnosti sundání masky z obličeje.
 • Jedinečné konstrukční řešení spojuje nádechový a výdechový otvor. To mimo další výhody zajišťuje i částečnou regeneraci filtračního média, čímž se významně prodlužuje životnost filtrů až na dvojnásobek.

 

Systém Nanologix Respira byl vyvinut v českých laboratořích ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, a do výbavy ho již zařadila např. Armáda ČR, zdravotnická a vědecká zařízení nebo složky integrovaného záchranného systému.

Barva Černá - Oranžová
Třída účinnosti P3 R
Certifikovaný záchyt až 99,99 %
Výdechový ventil Ano

Polomaska Respira Compact


Maximální ochrana, pohodlné nošení a ohleduplnost k životnímu prostředí. Právě tyto vlastnosti jsou společné všem výrobkům české značky Nanologix, která je vycházející hvězdou mezi výrobci OOP. 

Společnost, sídlící v Českém Jiřetíně, dodává prostředky pro ochranu dýchacích cest především odběratelům z řad bezpečnostních a záchranných složek, pracovníkům v oboru lékařství a výzkumu, a od vypuknutí koronavirové krize také organizacím, firmám a institucím, které pracující s ohroženými skupinami obyvatel z řad nejširší veřejnosti.   

Nanologix se jako značka zaměřuje na inovace a komercializaci výzkumu, stejně jako na vysokou kvalitu a celkovou udržitelnost výroby. Ta probíhá převážně v České Republice, několik drobných komponentů je kvůli zajištění vysoké kvality výstupu a certifikovanému výrobnímu prostředí pro medicínské aplikace vyráběno v Rakousku.

Díky úzké obchodní spolupráci vám nabízíme produkty Nanologix za nejnižší ceny na trhu. Přečtěte si více informací o společnosti Nanologix Corporation s.r.o.

Oficiální webová prezentace společnosti Nanologix: www.nanologix.eu